Zajęcia dydaktyczne realizowane we współpracy z otoczeniem gospodarczym

Dnia 05.06.2024 r. zakończono projekt edukacyjny sfinansowany przez Polskie Elektrownie Jądrowe. W ramach projektu „Żywność jako źródło promieniotwórczości naturalnej i sztucznej – pomiary promieniowania gamma przy użyciu sondy scyntylacyjnej” zakupiono sondę scyntylacyjną z kryształem NaI(Tl) 3x3’, a pracownicy Pracowni Toksykologii i Ochrony Radiologicznej Katedry Chemii i Radiochemii Środowiska Wydziału Chemii UG (prof. UG dr hab. Dagmara Strumińska-Parulska (kierownik projektu), dr Aleksandra Moniakowska i dr Grzegorz Olszewski) przeprowadzili warsztaty w zakresie pomiarów radiometrycznych żywności dla uczniów szkół średnich. Ewaluacja zajęć wskazuje na ich duży sukces, a zakupiony sprzęt pomiarowy będzie w sposób ciągły wykorzystywany w celach dydaktycznych z zakresu pomiarów promieniotwórczości naturalnej i sztucznej w żywności na poziomie akademickim oraz w formie pokazów dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Data publikacji: niedziela, 9. Czerwiec 2024 - 21:57; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki Ostatnia zmiana: niedziela, 9. Czerwiec 2024 - 21:57; osoba wprowadzająca: Andrzej Nowacki